سود خرده فروشان میوه باید 35 درصد نرخ عمده فروشان باشد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: سود خرده فروشان میوه باید معادل 35 درصد قیمت عمده فروشان باشد.

 

سود خرده فروشی و عمده فروشی میوه


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی استان با تاکید بر تشکیل کارگروهی به ریاست دفتر امور هماهنگی اقتصادی استانداری افزود: هدف این کارگروه باید قیمت گذاری بر اساس 35 درصد نسبت به قیمت عمده فروشی برای خرده فروشان باشد.
وی ادامه داد: همچنین این کارگروه باید در باره ایجاد خط سورت و بسته بندی و صدور فاکتور، یک طرح اجرایی آماده و به این کمیسیون ارائه کند.
زرگرپور به بررسی دلایل اختلاف قیمت میوه در میدان میوه و تره بار و مغازه های خرده فروشی پرداخت و تصریح کرد: از 104 هزار مورد بازرسی حدود 25 هزار مورد مربوط به میوه و تره بار بوده است.
وی با اشاره به گزارش های ارائه شده توسط دستگاه های نظارتی، دلایل اختلاف قیمت بین میدان میوه و تره بار و خرده فروشان را وجود دلالان، پروانه نداشتن غرفه داران، عرضه ماشینی، فروش تحت عنوان کشاورز، فروش نسیه، تعدد فروشگاه ها در سطح شهر و نبود نظارت کافی، زنجیره بازاریابی و بازاررسانی برشمرد.
استاندار اصفهان با اشاره به رعایت نکردن اصل 35 درصد سود از سوی تعدادی از خرده فروشان میوه گفت: باید جریان امور به سمتی برود که قوانین و مقررات بخوبی رعایت شود.
وی افزود: باید سیستم به گونه ای طراحی شود که دلالان قوانین و مقررات را رعایت کنند که همه این موارد بر عهده صنف مربوطه اعم از اتحادیه عمده فروشان و خرده فروشان و اتاق اصناف است.
وی تاکید کرد: در اصفهان با داشتن ظرفیت های بالا باید واحد ایجاد سورت و بسته بندی ایجاد شود و هیچ بهانه ای هم در این زمینه پذیرفتنی نیست.
زرگرپور همچنین با اشاره به گزارش مدیرکل تعزیرات استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای امسال 30 هزار و 863 پرونده در تعزیرات حکومتی استان تشکیل و حدود 400 میلیارد ریال احکام محکومیت صادر شده است.
وی افزود: این آمار 8 درصد در بخش پرونده ها و 5 درصد در مختومه شدن پرونده ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته که نشان از انسجام و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های نظارتی است.

 

منبع: ایرنا

مجموعه: آخرین اخبار
تعداد بازدید: 1668

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش