سطح مبادلات تجاری ایران و ترکیه باید به 30 میلیارد دلار در سال برسد


خرده فروشی

رئیس شورای تجارت خارجی ترکیه :

سطح مبادلات تجاری ایران و ترکیه باید به 30 میلیارد دلار در سال برسد

آنکارا- ایرنا- 'عمر جهاد واردان' رئیس شورای روابط تجارت خارجی ترکیه هدف کشورش را رساندن سطح مبادلات بازرگانی با ایران به 30 میلیارد دلار در طی سه سال آینده عنوان کرد .

به گزارش ایرنا از آنکارا وی روز شنبه در گفت و گو با روزنامه خبر ترک ، با اشاره به اینکه در بخشهای مرتبط با انرژی شرکتهای ترک مزیت های زیادی دارند ، گفت: شرکتهای ترک در زمینه خرده فروشی، ساختمان، گردشگری از فرصتهای خوبی برای فعالیت در ایران بهره مند هستند.

وی گفت: در زمینه های آهن و فولاد و نیز سرامیک که نیاز به مصرف انرژی زیاد دارند ایران قابلیت اینکه به صورت یک رقیب برای ترکیه درآید را دارد .
واردان گفت: نیاز به 250 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی در ایران یک فرصت برای ترکیه است ولی به همراه خود مخاطراتی نیز دارد.
وی با اشاره به کاهش میزان صادرات ترکیه به ایران در دوره زمانی 2012 الی 2015 به میزان 63 درصد که ناشی از اعمال تحریمها علیه ایران بود، گفت: هدف ما رساندن سطح تجارت دو کشور به میزان 30 میلیارد دلار در طول دو تا سه سال آینده است.
به گفته واردان، نوسازی صنایع نفت و گاز ایران، ساخت هتل، مراکز خرید و بیمارستانها و اداره آنها فرصتهای سرمایه گذتاری ترکیه در ایران است .
بیلگین آیگول رییس شورای کار ایران و ترکیه نیز در زمینه روابط تجاری ایران و ترکیه گفت: به رغم برداشته شدن تحریمها، سیستم بانکداری ایران در هماهنگی با سیستم جهانی بانکداری برخی مشکلات دارد و این مساله در طول چندماه می تواند حل شود.
به گفته آیگول برای سرمایه گذاری ترکها در ایران در تمامی زمینه ها فرصتهای اقتصادی موجود است و در حال حاضر دو بانک ایرانی برای گشودن شعبات در ترکیه مراجعه کرده اند.

 

منبع : www.irna.ir

تهیه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

مجموعه: آخرین اخبار
تعداد بازدید: 385

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش