دبیر کل اتاق اصناف ایران از برگزاری بیش از ۲۰۸ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سراسر کشور خبر داد.
علی عوض پور در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران گفت: بر اساس سیاست هایی که ستاد برگزاری تنظیم بازار برای بازار پایان سال داشت، برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا بود و بر حسب تشخیص ستاد تنظیم بازار برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا  صورت گرفت.

وی تصرح کرد: اصناف به عنوان متولی برگزاری نمایشگاه معتقد بودند که بازار حالت طبیعی خودش را دارد و در سطح عرضه هیچ مشکلی نداریم و انباشت کالاهای پر مصرف در بازار وفور است و نیاز به برگزاری نمایشگاه نیست و  برحسب ضرورت و تشخیص  ستاد تنظیم بازار نمایشگاه ها دایر شدند.
دبیر کل اتاق اصناف ایران اظهار کرد: بر اساس آماری که از سطح کشور داشتیم بیش از ۲۰۸ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در دوره زمانی ۹۵/۱۱/۲۵ لغایت ۹۵/۱۲/۲۵ در حال برگزاری می باشد و در تهران هم به عنوان کلان شهر و پایتخت ۵ نمایشگاه دارای مجوز در حال برگزاری می باشد .
عوض پور با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بهاره به عنوان یکی از پارامترهای عرضه مستقیم کالا در ایام پایان سال می باشد، افزود: ستاد تنظیم بازار در مصوبه ای مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌ها را به اتاق های اصناف در سراسر کشور تنفیذ کردند و در استانها نیز در صورتی که نیاز به برگزاری نمایشگاه باشد با هماهنگی فرمانداری و اتاق های اصناف اقدام به برگزاری شده است.
وی تصریح کرد: امسال یکی از اولویت های برگزاری نمایشگاه بهاره عرضه تولیدات داخلی و کالاهای ایرانی بوده که در راستای حمایت از تولید داخلی صورت گرفته است و فروش کالاهای خارجی ممنوع می باشد.
دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: در نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا امسال کالاهای مورد نیاز که تقاضای بیشتری داشتند مانند پوشاک، آجیل و خشکبار، کیف و کفش، شیرنی و شکلات، با ۱۵ الی ۲۰ درصد تخفیف و سایر کالاهای تنظیم بازار از جمله برنج، شکر ،روغن،کره، گوشت ومرغ با ۳۰ درصد تخفیف عرضه شده است.
وی اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون واحدصنفی در سراسر کشور داریم که تحت پوشش اتحادیه های مربوطه فعالیت دارند که بر اساس نیاز بازار فروش های فوق العاده و حراج های فصلی نسبت به عرضه کالا اقدام شده و در برخی استانها از این ظرفیت ها استفاده کردند و نمایشگاه را برگزار نکردند.
عوض پور تاکید کرد: در کنار دیگر ظرفیت های عرضه مستقیم کالا بحث فروشگاهای مجازی را داشته ایم و با توجه به اینکه بازار از حالت سنتی در حال گذر است ایجاد فروشگا های مجازی برای عرضه کالا نیز موثر بوده است.
وی افزود: بازرسی و نظارت در سطح کشور به صورت شبانه روزی فعال است ، به خصوص در ایام پایانی سال نظارت ویژه ای صورت گرفته  و در ایام تعطیلات نوروز نیز به صورت کشیک در سه شفیت بازرسی ها فعال خواهد بود.

 

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

 

مجموعه: آخرین اخبار
تعداد بازدید: 75

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش