slideshow (en)

 

 

1.رنگ ها برای برجسته کردنِ کالاها هستند، نه سرکوب و خفه کردن شان!

رنگ های برجسته کننده و براقی که برای جلب توجه بیشترِ کالاهایتان در فروشگاه مورد استفاده قرار میدهید باید به گونه ای باشند که کالا را خفه نکنند. ما با استفاده از این رنگ ها قرار است خودِ کالا را برجسته کنیم، نه محیط اطراف آن را.

اگر جوراب می فروشید، با توجه به ظریف بودنِ این نوع کالاها، به مقدار کافی از رنگ های براق (مانند قرمز و ...) استفاده کنید که جوراب بیشتر به چشم بیاید. به همین ترتیب در مورد کالاهای بزرگتر، مانند لوازم الکترونیکی، تلویزیون و ...، استفادهء وسیع از رنگ های براق و برجسته کننده، باعثِ پرت شدنِ حواس مشتریان از کالاها می شود. برعکس، اگر کالاهای شما رنگ «جیغ» و براقی دارند، برای پس زمینهء آنها از رنگ های ملایم تر استفاده کنید. ما قرار نیست از رنگ ها به نحوی استفاده کنیم که برای مشتریان زننده باشد و چشم آنها را آزار دهد. هدف ما از بکارگیریِ رنگ های شاد و براق، زنده کردن فضای فروشگاه و ارتقاء کیفیتِ احساسیِ ان است.

 


2.برندهایی را که می فروشید، با رنگ به مشتری بشناسانید.

بر اساس تحقیقات، استفاده از رنگ های مناسب میتواند تا 80 درصد در جا انداختنِ برند در میان مشتریان مؤثر واقع شود. اگر بتوانید به طریقی، بین لوگوی برند خود با فروشگاه تان (یا فروشگاهی که محصولات یا کالاهایتان را عرضه میکنید) هماهنگی برقرار کنید، به این ترتیب به مشتریان خود کمک خواهید کرد که بین رنگ هایی که بکار برده اید و شرکت یا کالای شما ارتباط ذهنی برقرار کنند.

بطور مثال میتوانید رنگ لوگوی برند خود را در نظر بگیرید و سقف یا دیوارهای فروشگاه یا بخشی از آن را به نوعِ کمرنگِ همین رنگ نقاشی یا تزئین کنید. در عین حال، برچسب قیمتِ کالاها، کارت ویزیت شرکت و کاتالوگ های فروشگاه، اشانتیون ها و هدایا و لوازم فانتزی فروشگاه نیز میتوانند از همان رنگ لوگو (اما با چند پرده پررنگ تر یا کمرنگ تر) طراحی و ساخته شوند.

بطور کلی رنگ هایی که برای طراحی و دکوراسیون فروشگاه تان بکار می برید بایستی هدفمند باشند و از رنگ های غیرتکراری انتخاب شوند بطوری که مشتریان با مشاهدهء این رنگ یا رنگ های مشابه با آن، ناخودآگاه به یاد فروشگاه و کالاهای شما بیافتند. آشنایی با روانشناسیِ تجاریِ رنگ ها نیز در این زمینه میتواند بسیار کمک کننده باشد که در سایر مقالات سایت مورد بررسی قرار گرفته است.

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter