طراحی داخلی و دکوراسیون رستوران-قسمت سوم

 

در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در قسمت هایی که مربوط به پرسنل رستوران، و نه مشتریان، است در این قسمت صحبت خواهیم کرد:

 

محل ذخیره مواد غذایی: طراحی بخش نگهداری مواد غذایی در رستوران باید فضای کافی را در اختیار پرسنل قرار دهد. سردخانه ها و فریزهای سردخانه ای و انبار (ذخیره سازی) خشک که فضای قفسه ای وسیعی دارند برای این منظور مناسبند. این یخچال های بزرگ بهتر است در گوشهء آشپزخانه یا در دیوار انتهایی آن و ترجیحا نزدیک به دفتر مدیر رستوران واقع شوند تا امکان دزدیده شدنِ مواد غذایی به حداقل برسد.

طراحی دفتر رستوران: دفتر مدیر رستوران باید تا حد امکان کوچک باشد ولی در محلی قرار بگیرد که امکان مدیریت رستوران و نظارت بر کارها را برای مدیر رستوران فراهم کند. دفتر مدیر رستوران باید در محل مطمئن و دنجی قرار بگیرد و حتی الامکان از سالن غذاخوری، اتاق پرسنل و سروصدای آشپزخانه فاصله داشته باشد.

طراحی اتاق پرسنل رستوران: پرسنل و کارکنان رستوران باید فضایی داشته باشند تا بتوانند در آن دورِ هم جمع شوند، استراحت کنند، وسایل شخصی شان را قرار دهند یا لباس هایشان را آویزان کنند. در ضمن باید فضایی در نظر گرفته شود تا پرسنل بتوانند به دور از مشتری ها و سروصدای آشپزخانه، مواردی مانند برنامهء کاری و دستورالعمل های مدیریت رستوران را مورد گفتگو قرار دهند. بهترین محل برای این اتاق، داخل یا کنار فضای آشپزخانه است.

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 1077

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش