کیوسک سفارش گیرِ مایکروسافت برای فست فودها

 

در نگاه اول به نظر می رسد که این فناوری، کمی بی معنی و بی فایده است. آیا سفارش دادنِ یک همبرگر در پیشخوان رستوران فست فود انقدر سخت و پر دردسر است که بخواهیم گرفتن سفارش غذا از مشتریان را در کیوسک های ثبت سفارش مشتریان انجام دهیم؟!

 آیا میتوان ساختن فضایی را که مشتری بتواند واردش شود و همبرگرش را خودش سفارش دهد نوعی نوآوری تلقی نمود؟! این فناوری چه مشکلی را برای مشتری یا خرده فروش حل میکند؟

اما شرکت مایکروسافت معتقد است که بکارگیریِ این فناوری در برخی رستوران ها نتایج چشمگیری به بار آورده است: در رستوران های فست فودی که از این فناوری استفاده کرده اند (که حدود 40 درصد از رستوران های فست فود را شامل می شود) متوسط هزینه صرف شده توسط مشتریان بسیار بالاست و مدیران این رستوران ها، گزینه هایی که توسط این سیستم جدید به مشتریان عرضه میشوند را در این افزایش سودآوری مؤثر میدانند، از جمله گزینه ی «پرداخت بیشتر در مقابل اشانتیون یا پیشنهاد ویژه» Upselling که به مشتری پیشنهاد می دهد: «آیا مایلید که یک تکه کیک شکلاتی را به سفارش شما اضافه کنیم و در عوض مبلغ پرداختیِ شما را به 20 دلار رُند کنیم؟»

مایکروسافت تصمیم دارد که در صورتی که نتایج مشابهی را سایر کاربرانِ این فناوری ببیند، آن را بیش از پیش گسترش دهد. سودآوری بیشتر توسط این فناوری را نه در رستوران های فست فود، که در فروشگاه های خرده فروشی زنجیره ای شاهد خواهیم بود.

منبع : www.washingtonpost.com

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

حق استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 1109

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش