slideshow (en)

فروشگاهِ ديواريِ هُوم‌پلاس تِسكو TESCO

فروشگاه ديواريِ عمومي هُوم‌پلاس تسكو در كُره، به منظور خريد مجازيِ در محيط‌هاي عمومي مانند ايستگاه‌هاي مترو طراحي و ساخته شده است.

 

فروشگاه هُوم‌پلاس تسكو چه نوع فروشگاهي است؟
در سال 2011، شركت هُوم‌پلاس تسكو از ايده‌ي راه‌اندازي و نصب فروشگاه‌هاي مجازيِ ديواري استفاده كرد. از آنجايي كه مردم كُره، دومين رتبه را در جهان به‌لحاظِ سختكوشي دارند، براي آنها زمان مساوي است با پول. شركت هُوم‌پلاس تسكو با در نظر گرفتن حساسيتِ زماني براي مردم كره، ايده‌اي را ارائه داده است كه در آن بر روي ديوارهاي معمولي، پوسترها و تصاويري قرار مي‌گيرد كه درست مثل فروشگاه، دربرگيرنده‌ي تصاويري از راهروهاي فروشگاهي، قفسه‌ها و كالاهاي مختلف است. عابران پياده و همچنين شهرونداني كه مشغول سفرهاي درون‌شهري و برون‌شهري هستند مي‌توانند در اين فروشگاه‌هاي مجازي، با تلفن‌هاي همراه‌شان كدهاي QR (Quick Response) (كه كدهايي به شكل مربع‌هاي كوچك سفيد و سياه است) درج شده بر روي محصولات را اسكن مي‌كنند و از اين طريق كالاهاي مورد نيازشان را سفارش مي‌دهند تا وقتي به خانه‌شان مي‌رسند، كمي بعد، كالاهاي خريداري شده را نيز درب خانه‌شان تحويل بگيرند.


نحوه‌ي كاركرد اين فروشگاه‌ها
عابران و مسافران، از كدهاي QR موجود بر روي تصاوير محصولات اسكن برمي‌دارند و سپس كالاي مورد نظر را در فهرست يا جدولِ اپليكِيشن هُوم‌‌پلاس در تلفن همراهش وارد مي‌كند. بعد از اين‌كه همه‌ي كالاهاي مورد نياز به فهرستِ اپليكيشن اضافه Add شد، شخص مي‌تواند با استفاده از اين اپليكيشن، آنها را خريداري كند. بعد از آن‌كه مشتري به خانه‌اش مي‌رسد، كالاهاي خريداري شده درب منزل او تحويل داده مي‌شوند.


 

چرا اين نوع فروشگاه اهميت دارد؟
بر اساس برخي تحقيقات، مردم كره، مردمي پرمشغله و فعال هستند و بنابراين به‌جاي اين‌كه آنها را به فروشگاه‌ها بكشانند، بهتر است كه فروشگاه‌ها را تا حد امكان به اطراف محل‌هاي تردد و سفرِ آنها نزديك كنند. اجراي آزمايشي اين نوع فروشگاه‌ها، باعث افزايش 130 درصدي حجم فروش آنلاين شد و هُوم‌پلاس را تا رتبه‌ي اول فروشگاه‌هاي آنلاينِ‌ فعال در كره بالا برد.ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter