فروشگاهِ ديواريِ هُوم‌پلاس تِسكو TESCO

فروشگاه ديواريِ عمومي هُوم‌پلاس تسكو در كُره، به منظور خريد مجازيِ در محيط‌هاي عمومي مانند ايستگاه‌هاي مترو طراحي و ساخته شده است.

 

فروشگاه هُوم‌پلاس تسكو چه نوع فروشگاهي است؟
در سال 2011، شركت هُوم‌پلاس تسكو از ايده‌ي راه‌اندازي و نصب فروشگاه‌هاي مجازيِ ديواري استفاده كرد. از آنجايي كه مردم كُره، دومين رتبه را در جهان به‌لحاظِ سختكوشي دارند، براي آنها زمان مساوي است با پول. شركت هُوم‌پلاس تسكو با در نظر گرفتن حساسيتِ زماني براي مردم كره، ايده‌اي را ارائه داده است كه در آن بر روي ديوارهاي معمولي، پوسترها و تصاويري قرار مي‌گيرد كه درست مثل فروشگاه، دربرگيرنده‌ي تصاويري از راهروهاي فروشگاهي، قفسه‌ها و كالاهاي مختلف است. عابران پياده و همچنين شهرونداني كه مشغول سفرهاي درون‌شهري و برون‌شهري هستند مي‌توانند در اين فروشگاه‌هاي مجازي، با تلفن‌هاي همراه‌شان كدهاي QR (Quick Response) (كه كدهايي به شكل مربع‌هاي كوچك سفيد و سياه است) درج شده بر روي محصولات را اسكن مي‌كنند و از اين طريق كالاهاي مورد نيازشان را سفارش مي‌دهند تا وقتي به خانه‌شان مي‌رسند، كمي بعد، كالاهاي خريداري شده را نيز درب خانه‌شان تحويل بگيرند.


نحوه‌ي كاركرد اين فروشگاه‌ها
عابران و مسافران، از كدهاي QR موجود بر روي تصاوير محصولات اسكن برمي‌دارند و سپس كالاي مورد نظر را در فهرست يا جدولِ اپليكِيشن هُوم‌‌پلاس در تلفن همراهش وارد مي‌كند. بعد از اين‌كه همه‌ي كالاهاي مورد نياز به فهرستِ اپليكيشن اضافه Add شد، شخص مي‌تواند با استفاده از اين اپليكيشن، آنها را خريداري كند. بعد از آن‌كه مشتري به خانه‌اش مي‌رسد، كالاهاي خريداري شده درب منزل او تحويل داده مي‌شوند.


 

چرا اين نوع فروشگاه اهميت دارد؟
بر اساس برخي تحقيقات، مردم كره، مردمي پرمشغله و فعال هستند و بنابراين به‌جاي اين‌كه آنها را به فروشگاه‌ها بكشانند، بهتر است كه فروشگاه‌ها را تا حد امكان به اطراف محل‌هاي تردد و سفرِ آنها نزديك كنند. اجراي آزمايشي اين نوع فروشگاه‌ها، باعث افزايش 130 درصدي حجم فروش آنلاين شد و هُوم‌پلاس را تا رتبه‌ي اول فروشگاه‌هاي آنلاينِ‌ فعال در كره بالا برد.ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

حق استفاده از مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش