کارکرد قفسه ها در فروشگاه خرده فروشی

قفسه بندی سوپرمارکت و هایپرمارکت

 

مواد اولیه، قطعات و سازه هایی که برای ساخت قفسه های فروشگاه خرده فروشی تان (مانند هایپرمارکت، سوپرمارکت و ....) مورد استفاده قرار میدهید، باید توانایی تحمل وزنی را که بر روی آنها قرار خواهید داد داشته باشند.

هنگام محاسبه ی وزن کالاهایی که بر روی هر قفسه قرار میدهید، وزن کالاهای تکی و کالاهای جمعی را در نظر بگیرید. بطور مثال، یک قوطی کنسرو، وزنی ندارد اما در مورد 100 قوطی کنسرو بر روی یک قفسه باید محاسبات دقیقی انجام بدهید. اگر وزن کالاهایی که روی قفسه ها قرار خواهید داد بالاست، از قفسه بندی فولادی یا چوبی استفاده کنید که هم کوتاه تر هستند و هم قطعات پشتیبان و نگهدارنده در آنها به تعداد زیاد بکار رفته است.

 

قفسه بندی سوپرمارکت و هایپرمارکت


در مورد کالاهای خاصی که بر روی قفسه هایتان قرار خواهید داد نیز دقت داشته باشید. برای مثال، ایده ی خوبی نیست که کالاهایی را که لبه تیز یا بُرنده دارند (ابزار و یراق، قیچی و انبر، قطعات دکوری سرامیکی یا فلزی، سطل ها یا صندوقچه های فلزی یا چوبی) بهتر است بطور مستقیم بر روی قفسه های چوبی قرار نگیرند، چون ممکن است باعث ایجاد خراشیدگی و صدمه به سطح پرداخت شده ی این قفسه ها شود. از قبل فکر این مسائل را بکنید. بدون شک نمیخواهید بعد از گذشت یک سال از شروع کسب و کارتان، قفسه هایتان را دوباره پرداخت یا رنگ آمیزی کنید، تعمیر یا با قفسه های جدید جایگزین شان کنید. دقت در ابتدای شروع به کار، میتواند از وارد شدن بسیاری از خسارت ها به سازه های فروشگاه تان و تحمیل شدن هزینه های ناخواسته جلوگیری کند.
با هماهنگ کردن ویترین و قفسه های فروشگاه تان با کالاهایی که عرضه میکنید، در واقع یک سیستم پیام رسانی و ارتباط با مشتری دائمی و یکپارچه در سرتاسر فروشگاه تان برقرار میکنید.

 

 منبع : Fit Small Business

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 1185

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش