slideshow (en)

نمايشگرهاي ديجيتال : تلفيق خريدِ Online و Offline - قسمت دوم

 

خرده فروشی

 

در مقاله‌ي شماره 1، در اين باره صحبت كرديم كه با وجود گسترش روزافزون فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي آنلاين، اهميت و جايگاه قدرتمند فروشگاه‌هاي حضوري همچنان به قوت خود باقي‌ست و اين فروشگاه‌ها سعي دارند علي‌رغم سهم چشمگيري كه از بازار خرده‌فروشي دارند، با استفاده از فناوري‌هاي نوين در اين حوزه، هم جايگاه خود را در ميان مشتريان استحكام ببخشند و هم سهم بيشتري از بازار خرده‌فروشي را از آنِ خود كنند.

 گفتيم كه يكي از اين فناوري‌ها كه كاربرد بسيار گسترده‌اي را در ميان فروشگاه‌هاي حضوري به حود اختصاص داده، صفحات نمايشگر هوشمند است كه در اين‌جا قصد داريم موارد ديگري را از كاربرد اين فناوري در صنعت خرده‌فروشي اشاره كنيم:

 

 نمايشگر نواري شركت مايكروسافت 

وقتي پاي نمايشگرهاي مدرن و هوشمند به ميان مي‌آيد، شركت مايكروسافت حرف تازه و متفاوتي براي گفتن دارد. نمايشگرهاي جديد اين شركت به شكل نوارهاي باريكي هستند كه دور تا دورِ فروشگاه مثل روباني باريك نصب مي‌شوند، انگار كه نواري را به دورِ كادو مي‌پيچند. دو سرِ اين نمايشگرِ نواري، پس از نصب بر روي فروشگاه، در نهايت به هم مي‌رسد و قادر است تصاويري را به صورت حلقه‌اي با كيفيت LCD به نمايش بگذارد. 

سِرور بكاررفته در اين نمايشگر، وظيفه‌ي تنظيم زمان‌بنديِ تصاوير نمايش‌داده‌شده را به عهده دارد تا همانند اطلاعاتِ يك‌دستي كه بر روي صفحات نمايشگرِ اعلاميه‌اي (مانند قيمت‌ها، فهرست آيتم‌ها و …) ظاهر مي‌شوند، با هم هماهنگ باشند و به‌صورت پيوسته به دنبال هم نمايش داده شوند و شكاف و خللي بين تصاوير مشاهده نشود.

 

سيستم دستيار شخصيِ eBay 

eBay اپليكيشن خاصي را طراحي كرده است كه تمام سلايق و علاقمندي‌هاي مشتريان را هنگامي كه خريد آنلاين انجام مي‌دهند زير نظر دارد و اطلاعات جامعي را در مورد اولويت‌هايي كه مشتريان در خريدهاي آنلاينِ خود جستجو مي‌كنند جمع‌آوري مي‌كند و هر گاه هر يك از مشتريان به فروشگاه خرده‌فروشيِ حضوري، مثل سوپرماركت و هايپرماركت، مراجعه مي‌كند، سيستم ضمن شناسايي مشتري، اطلاعات جامع مربوط به علاقمندي‌ها و اولويت‌هاي او را در اختيار پرسنل فروشگاه حضوري قرار مي‌دهد. 

بنابراين اين سيستم در حال مكالمه‌ي هميشگي با مشتري است و از خريدهاي او مطلع بوده و چنانچه، براي مثال، مشتري به‌تازگي كفش جير قهوه‌اي رنگي را خريداري كرده باشد، به محض ورود او به فضاي فروشگاه، اين اطلاعات در اختيار پرسنل قرار مي‌گيرد تا آنها شلوارها و پيراهن‌هايي را كه احتمالاً با كفش‌هاي او هماهنگ هستند به او پيشنهاد كنند.

به گفته‌ي يكي از مديرانِ طراح اين فناوري، ”تا پيش از اين، اگر مشتري به فروشگاه مراجعه مي‌كرد و خريدي انجام نميداد، پرسنل فروشگاه حتي از حضورِ او بي‌خبر مي‌ماندند، اما اكنون با اطلاعات جامعي كه از مشتريان داريم، مي‌توانيم در فضاي بزرگ و رقابتيِ بازار خرده‌فروشي، موفق‌تر از گذشته باشيم.“

 

منبع : www.time.com

ترجمه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

Category: مقالات بیشتر
Hits: 1105

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter