slideshow (en)

چگونه چيدمان فروشگاه به افزايش فروش منجر مي‌شود؟ - قسمت دوم

چگونه چيدمان فروشگاه به افزايش فروش منجر مي‌شود؟ - قسمت دوم

افزايش فروش با استفاده از طراحي و قفسه‌بندي
بعد از مشخص شدن چيدمان محصولات، نوبت به قفسه‌بندي مي‌رسد. از كنار قفسه‌بندي هم‌سطح با ارتفاع چشم از زمين، به راحتي نگذريد. اين سطح، همان ارتفاعي است كه بايد براي قرار دادن محصولات اصلي و سودآور خودتان در اين قفسه‌ها طرح و برنامه داشته باشيد. مردم ممكن است براي برداشتن كالاهاي كم‌اهميت يا كم‌بازده (از نظر شما)، خم شوند يا دست‌شان را به قفسه‌هاي بالاتر دراز كنند، اما چيزي كه بايد براي شما مهم باشد، فروش بيشترِ محصولات سودآور از طريق هم‌سطح قرار دادنِ آن‌ها با چشم مشتري است.فضاي فروشگاهي، يكي از آن مواردي است كه بسياري از فروشگاه‌ها دستِ كم مي‌گيرند. تصورتان اين است كه نورپردازيِ ضعيف، با اشعه‌هاي نوراني كه به چشم‌هاي مشتران مي‌تابند، و انباري‌اي كه آن طرفِ فروشگاه خودنمايي مي‌كند، مشتري‌هايتان را ناراضی خواهد کرد؟ اين‌ها تا زماني كه مشتري‌تان فكر مي‌كند دارد به خريد مقرون‌به‌صرفه‌اي دست مي‌زند اهميتي برايش نخواهند داشت. براي فروشگاه خرده‌فروشي كه محصولاتش را با تخفيف‌هاي ويژه عرضه مي‌كند، همان امكانات و فضاسازي‌هاي ساده و اوليه كفايت مي‌كند. اما در مورد فروشگاه‌هايي كه محصولات لوكس و گران‌قيمت مي‌فروشند، قضيه فرق مي‌كند. كسي كه به فروشگاه‌هاي رده‌بالا مراجعه مي‌كند، انتظار دارد فضاي فروشگاه انعكاسي از وضعيتِ‌ماليِ او باشد. فكر كنيد: آيا فروشگاهي كه با حداقل امكانات و تجهيزات زيبا و لوكس فعاليت مي‌كند و براي رد كردنِ محصولاتش، تا جايي كه توانسته از سر و تهِ قيمت‌هايش زده است، مي‌تواند محل و فضاي مناسبي براي عرضه‌ي محصولات گران‌قيمت باشد؟!
استفاده از بوهاي مناسب و پخش موسيقي جذاب در فضاي فروشگاه مي‌تواند در جذب و حفظ مشتري و در نتيجه فروش بيشتر مؤثر باشد. اين موضوع را مي‌توانيد در تأثيرِ بوي نان و كيكِ تازه در فضاي اطراف قنادي‌ها و بوي مطبوعِ اتومبيلِ نو كه در نمايشگاه خودرو پيچيده است مشاهده نمود. پخش موسيقي ملايم و كلاسيك با ضرب‌آهنگِ آرام در فضاي فروشگاه مي‌تواند به افزايش فروش منجر شود.
در راه‌اندازيِ‌ فروشگاه به اين قانون توجه كنيد كه هيچ چيز مثل ازدحام مشتريِ نمي‌تواند جاذب مشتري‌هاي بيشتر باشد. يعني اگر فضاي دنج و كوچكي براي فروشگاه‌تان در نظر بگيريد و اين باعث شلوغ‌تر به‌نطر رسيدن فروشگاه‌تان شود، خيلي بهتر از اين است كه فضاي بسيار وسيعي را اختيار كنيد و مشتري‌ها به‌صورت پراكنده، هر يك در گوشه‌اي به تنهايي به اجناس نگاه كنند. هر چه فروشگاه شلوغ‌تر به‌نظر برسد، مشتري بيشتري جذب آن خواهد شد.

ترجمه و تنظیم در ریتیل ایران

 

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

Category: مقالات بیشتر
Hits: 5801

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter