مانكن‌هاي فروشگاهي آديداس با قابليت تعامل دوسويه با مشتري

مانكن‌هاي فروشگاهي آديداس با قابليت تعامل دوسويه با مشتري
 شركت آديداس در زمينه‌ي ويترين فروشگاهي به نوآوري جالبي دست زده است: اين نوآوري شامل ديوار لمسيِ خاصي با قابليت برهم‌كنش Interactive است، و اين به مشتري‌هايي كه از اين ويترين ديدن مي‌كنند اين امكان را مي‌دهد كه هم به مجموعه محصولات موجود و جديد فروشگاه آديداس دسترسي داشته باشند و هم با مانكن‌هاي فروشگاه سروكله بزنند و آخر سر، كالاي مورد پسندشان را خريداري كنند!

 

 اين مانكن‌هاي ويتريني چه هستند؟

آديداس در يكي از فروشگاه‌هاي اصلي خود در نورِمبِرگ، از نمونه‌ي آزمايشيِ نوع جديدي از خريد ويتريني پرده‌برداري كرد. در اين فروشگاه، مشتريان مي‌توانستند از طريق لمس صفحه‌ي لمسيِ دوسويه‌اي، با محصولاتِ برند ارتباط متقابل برقرار كنند. به اين ترتيب، مشتري‌ها به شكلي متفاوت به چالش كشيده شدند: به‌جاي اين‌كه مشتري‌ها فقط به محصولات نگاه كنند، آديداس با اين نوآوري باعث شد كه مشتري‌ها به گونه‌اي متفاوت با محصولات ارتباط برقرار كنند، هم در ساعاتي كه فروشگاه باز بود و هم در ساعات تعطيليِ فروشگاه. در اين فناوري، اين مشتري است كه تصميم مي‌گيرد كه مدل يا مانكن فروشگاه چه لباسي را بپوشد و به نمايش بگذارد، مشتري انتخاب مي‌كند كه با كدام ابزار و برنامه‌ي ويترين كار كند، يا تلفن‌اش را به ويترين متصل كند يا نه، محصولات را با كسي شِر Share كند يا خريداري كند.


 

این فناوری چگونه کار می کند؟

هر كسي مي‌تواند با اين ابزار (اپليكِيشن) كار كند و اين از طريق لمس نقاط خاصي از صفحه‌ي ويترين امكان‌پذير است. از اين طريق، مشتري مي‌تواند به مدل يا مانكن مورد نظر بگويد كه كدام محصول را به تن كند و آن را با تمام جزئيات براي مشتري كه در مقابل ويترين ايستاده توضيح دهد و لباس مورد نظر را به صورت‌هاي مختلف بپوشد و به شناخت مشتري از محصول كمك كند. اين مانكن‌ها در اندازه‌ي واقعي يك انسان هستند و مي‌توانند مثل يك مخاطب سخن‌گو با مشتري تعامل داشته باشند. مشتري‌ها مي‌توانند تلفن‌هاي هوشمند خود را به اين اپليكِيشن متصل كنند و محصول مورد نظرشان را سفارش دهند با بخرند. مشتري پس از اولين استفاده از كد URL، صاحب سبد خريد شخصيِ مختص به خودش مي‌شود و پس از آن، هر خريد ديگري كه انجام دهد، تنها با وارد كردن يك پين‌كُد Pincode همه چيز انجام مي‌گيرد. به اين ترتيب، هر كدام از محصولات كه روي صفحه‌ي تلفن همراه مشتري ظاهر شود، مشتري به‌راحتي مي‌تواند آن را بخرد، ويرايش كند، تغيير دهد، شِر كند يا ايميل كند.شركت آديداس قصد دارد با اين فناوري، و با توجه به اهميتِ روزافزون شخصي‌سازي Personalization و مجازي‌سازي Virtualization، مسير تازه‌اي را در مقابل تعامل دوسويه با مشتري‌هايش باز كند.ترجمه و تنظیم در تحریریه ایران ریتیل

 

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 1439

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش