slideshow (en)

ايده‌هايي براي بازاريابي، تبليغ و فروش كالا در فروشگاه‌ها

ايده‌هايي براي بازاريابي، تبليغ و فروش كالا در فروشگاه‌ها
 

شما به‌عنوان صاحب يا مدير فروشگاه خرده‌فروشي، بايد هميشه به دنبالِ ايده‌ها و روش‌هايي براي افزايش فروش و سود بالاتر فروشگاه‌تان باشيد. فقط با بكارگيريِ روش‌هاي تاپ و منحربه‌فرد است كه مي‌توانيد مشتريان خود را به صرف زمان بيشتر و پول بيشتر در فروشگاه‌تان ترغيب كنيد. در فروشگاه‌تان مي‌توانيد از روش‌هاي خاصي براي نمايش كارآيي يا مزاياي كالاهايتان، جلب اعتماد مشتريان‌تان و افزايش ترغيب مشتريان به انجام خريدهاي تكانشي (بدون برنامه‌ي قبلي) استفاده كنيد.1-نمايشگرهاي ويدئويي
نمايشگرهاي ويدئويي، ابزار بسيار مناسبي براي بازاريابي و تبليغ كالاهايتان هستند، به‌ويژه براي كالاهايي كه مشتريان‌تان آشنايي زيادي با آنها ندارند. خيلي تفاوت وجود دارد بينِ شناختنِ يك محصول از طريق مطالعه درباره‌ي آن يا خواندن اطلاعات روي بسته‌بنديِ آن و اين‌كه مشتريان، آن كالا را به‌صورت زنده در يك نمايشگر ويدئويي ببينيد و با كاركردها و مزاياي آن آشنا شوند. واضح است كه نمايش تصويريِ كالا، هم اطلاعات بيشتري را در اختيار مشتري قرار مي‌دهد و هم اشتياق، علاقه و انگيزه‌ي بيشتري را براي خريد در مشتري ايجاد مي‌كند.
براي اين منظور، يك نمايشگر (تلويزيون يا مانيتور) را به همراه پخش دي‌وي‌دي در فروشگاه قرار دهيد، و دستورالعملِ استفاده از كالا يا فيلم تبليغاتيِ ارائه شده توسط توليدكننده را براي مشتريان به نمايش بگذاريد و مشتري را با كاركردها و مزاياي كالا آشنا كنيد.


 

2-بن‌هاي تخفيف
بن‌هايي كه روي خوراكي‌ها، تنقلات، نوشيدني‌ها و برخي كالاهاي ارزان‌قيمت به مشتري‌ها ارائه مي‌شود مي‌توانند مشتريان را به خريد تكانشي و امتحانِ محصولات جديد ترغيب كنند. براي افزايش كاراييِ آنها، كالاهاي داراي بن را در مسير عبور مشتريان، مثل درب ورودي فروشگاه يا صندوق پرداخت قرار دهيد تا اطمينان حاصل كنيد كه مشتريان آنها را ديده‌اند.


 

3-تبليغات و فروش فوق‌العاده‌ي مناسبتي
با نزديك شدنِ تعطيلات و مناسبت‌ها، از اين فرصت استفاده كنيد و كالاهايتان را (كه قبلاً هم در معرض فروش گذاشته‌ايد و مردم با آنها آشنايي دارند) در قالبِ تِم و فرم متناسب با آن مناسبت خاص عرضه كنيد. با اين كار، هم فروشتان را تا فرا رسيدنِ تعطيلات و مناسبت‌ها بعدي بالا مي‌بريد و هم مجبور نمي‌شويد كالاهاي باقي‌مانده‌اي را كه احتمالاً تاريخ انقضايشان دارد فرا مي‌رسد بسيار زير قيمت و با ضرر بفروشيد.


 

4-راه‌اندازيِ بخشي به‌نام ”من رو امتحان كن!“ يا ”من رو مزه‌مزه كن!“

در فروشگاه با راه‌اندازيِ بخش‌هايي با اين عناوين در فروشگاه‌تان، به مشتريان نمونه‌اي از محصول را ارائه كنيد تا آن را مصرف كنن و آن را از نزديك تجربه كنند. اين روشي تأييدشده در تمام دنياست كه مي‌توانيد با آن از چيپس گرفته تا عطر و لوسيون دست و صورت را بفروشيد. در چنين بخش‌ها و غرفه‌هايي در فروشگاه‌تان، آخرين نمونه از هر محصول را به مشتري ارائه كنيد تا هم آن را مصرف كند و هم آن را بشناسد و هر كدام را كه بيشتر دوست داشت خريداري كند.
اين كار باعث مي‌شود كه مشتريان شما از امتحان كالاهاي جديد‌تان ذوق زده شوند و اسم فروشگاه و كالاهايتان بر سر زبان‌ها بيفتند و مشتريان هر بار اشتياق پيدا كنند تا كالاهاي جديدتان را تجربه كنند.
اين كار اعتماد مشتريان را هم جلب مي‌كند چون آنها مي‌بينند كه شما قبل از فروختن هر كالايي اجازه مي‌دهيد مشتري از نزديك آن را بچشد يا مصرف كند و اگر دوست داشت بابت آن پول بپردازد. بسيار پيش مي‌آيد كه مشتري‌ها كالايي را مي‌خرند و بعد پس مي‌آورند (كالاهاي مرجوعي). اما وقتي به مشتري اجازه دهيد كه قبل از خريد، كالا را امتحان كند، ديگر براي بازگرداندنِ آن بهانه‌اي نخواهد داشت، و اين به نفع شماست.ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

Category: مقالات بیشتر
Hits: 2542

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter