طراحي و چيدمان فضاي رستوران - قسمت دوم

 

به دنبال نكاتي كه در مورد اِلمان‌هاي طراحي و چيدمان فضاي رستوران در قسمت نخست اين مطلب مورد بررسي قرار داديم، در اين شماره به موارد ديگري خواهيم پرداخت.

 

فضا: معمولاً فضايي كه براي چيدمان و دكوراسيون رستوران‌تان در اختيار داريد بستگي به محلي دارد كه خريداري، اجاره يا رهن مي‌كنيد. حال، اينكه اين فضا را چگونه و با چه مقياس و نسبتي به قسمت‌هاي مختلف رستوران‌تان تخصيص مي‌دهيد داستانِ ديگريست. بخش قابل‌توجهي از فضا را بايد به آشپزخانه‌ي رستوران اختصاص دهيد، تا بتوانيد مواد اوليه كافي را در آن ذخيره كنيد و تجهيزات و لوازم مورد نياز را به راحتي در آن بگنجانيد. فضايي را هم بايد براي استراحت پرسنل و دخترِ مدير رستوران كنار بگذاريد. در غير اين صورت، اولويت با افزايش فضاهايي خواهد بود كه به افزايش درآمدِ رستوران منجر مي‌شوند: سالن غذاخوري، كافي‌شاپ، و اتاق اقامتِ پرنسل (هدايت‌كننده‌ي مشتريان به ميزهايشان). همه‌ي اين بخش‌ها بايد در جهتِ تحققِ اهدافِ راه‌اندازيِ رستوران اختصاص بيابند.

ورودي: به گزارش ریتیل ایران وروديِ رستوران‌تان، نخستن و آخرين تأثير را بر روي مشتري مي‌گذارد. ورودي بايد مشتري را به سمتِ رستوران بكشاند، و بايد به شكلي باشد كه مشتري با ديدنِ ورودي، متوجه شود كه پس از عبور از آن، به رستوراني با چه ويژگي‌هايي وارد خواهد شد. اين ورودي بايد به حد كافي بزرگ باشد تا مشتريان كه به طور دسته‌جمعي مراجعه مي‌كنند، در صورتي كه نياز باشند مدتي منتظر بمانند، بتوانند در آن جمع شوند. اما اين ورودي نبايد آنقدر بزرگ باشد كه فضاي سالن غذاخوري و كافي‌شاپ را محدود كند.

يك وروديِ مناسب، به جريانِ عاديِ مشتريان در فضاي رستوران كمك مي‌كند. اين ورودي بايد بتواند مشتريان را به بخش‌هاي سودآورِ رستوران هدايت كند. وروديِ رستوران بايد بتواند مشتري را ترغيب و مشتاق كند به سفرِ خود به داخل رستوران ادامه دهد. البته بايد مشتري پس از ورود به رستوران، با منظره‌ي خاصي روبرو شود: يك مهمانيِ چند نفره و گرم، غذاهاي رنگارنگ و باكيفيت بر روي ميزهاي مشتريان، كافي‌شاپي شلوغ و …. اين مناظر خوشايند بايد از همان بخشِ وروديِ رستوران قابل رؤيت باشند تا مشتري را به ورود متقاعد و مشتاق كند.

سايرِ نكات را در بخش سوم اين مطلب دنبال كنيد.

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

منبع: www.allfoodbusiness.com

حق استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

 

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 436

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش