slideshow (en)

تجهيزات مورد نياز در فروشگاه خرده‌فروشي

خرده فروشی

 

آيا مي‌دانيد فروشگاه خرده‌فروشي‌تان به چه لوازم و تجهيزاتي نياز دارد؟ شروع يك كسب و كار (راه‌اندازي فروشگاه خرده‌فروشي) يا خريد يك كسب و كار خرده‌فروشي حاضر و آماده از شخصي ديگر مي‌تواند تجربه‌ي بسيار هيجان‌انگيزي باشد، اما اگر لوازم و تجهيزات مورد نيازتان كم و كسري داشته باشد يا ته كشيده باشد، با مشكلاتي روبرو خواهيد شد. 

شايد اگر خيلي خوش‌شانس باشيد، فقط به گرفتاري‌هاي جزئي دچار شويد. اما اگر شانس با شما يار نباشد، و چنين لوازم و تجهيزاتي در دسترس‌تان نباشد، وقوع فاجعه در كسب و كارتان حتمي خواهد بود.

بهترين راه براي اينكه كسب و كارتان طبق روالي منظم و يكنواخت پيش برود و دستخوش بحران و مشكلات متعدد نشود اين است كه گوش به زنگ باشيد و قبل از اينكه لوازم و تجهيزات مورد نيازتان ته بكشند، نسبت به جايگزيني و تأمين آنها اقدام كنيد. البته بسته به اينكه چه كسب و كاري داريد و چه نوع كالاهايي را عرضه مي‌كنيد، ملزومات و تجهيزات متفاوتي نياز خواهيد داشت، اما ما در اينجا فهرستي از متداول‌ترين و معمول‌ترين موارد ارائه مي‌كنيم تا بتوانيد ذهنيت شفاف‌تري نسبت به اين ملزومات پيدا كنيد و بر اساس حوزه فعاليت‌تان موارد مناسب را انتخاب و اِعمال كنيد.

ملزومات انباري فروشگاه

بسياري از اتاق‌هاي انباري فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي نيازمند تجهيزات و ملزومات اوليه هستند. از جمله اين موارد: سطل زباله، كيسه زباله، قيمت‌زن و برچسب‌زن، لِيبل‌زن. احتمالاً به برخي علائم و نشانه‌هاي اطلاع‌رساني، كاتر، نوارچسب‌زن و تي‌شو و جاروي گردگيري و ساير ابزار نظافت مانند ضدعفوني‌كننده‌ها، خوشبوكننده‌ها، پاك‌كننده‌هاي سطوح مختلف. علائم ”احتياط! كف فروشگاه خيس و لغزنده است.“ را فراموش نكنيد، چرا كه اگر مشتري در فروشگاه شما زمين بخورد و قسمتي از بدنش مجروح شود يا استخوانش بشكند، ممكن است طبق قانون كشور شما بتواند شكايتي را عليه شما تنظيم كند.

ملزومات اتاق استراحت پرسنل

تجهيزات و لوازم اتاق استراحت تقريباً براي همه روشن و آشناست. توجه داشته باشيد كه در اين اتاق، يك چاي‌ساز يا قهوه‌جوش، يخچال (بسته به تعداد پرسنل بايد سايزي را براي يخچال در نظر بگيريد)، قفسه‌هاي كليددار براي نگهداري از لوازم شخصي پرسنل، كيسه و سطل زباله در دسترس باشند. بعلاوه بهتر است كه يك مايكروفر، تلويزيون (براي زمان استراحت و صرف ناهار پرسنل)، ميز و صندلي مناسب و لوازم مورد نياز براي نظافت فضاي اتاق در نظر گرفته شود. ترجيحاً در اين فضا تابلو اعلاناتي هم نصب شود كه نكات مهم، شرح وظايف، و برنامه‌هاي روزانه يا هفتگي روي آن درج شود تا پرسنل بتوانند مطالعه كنند.

لوازم مورد نياز در دفتر فروشگاه

به گزارش ریتیل  ایران لوازمي كه در دفتر فروشگاه نياز خواهيد داشت از اين قرارند: قفسه‌ها يا كابينت‌هايي براي بايگاني اسناد و اوراق، گاوصندوق، كامپيوتر، تلفن، فكس و پرينتر، كاغذ خردكن. (البته در برخي كشورها، استفاده از فكس در حال منسوخ شدن است). بعلاوه ساير لوازم دفتري و اداري مانند خودكار، مداد، گيره كاغذ و منگنه و سوزن منگنه و ….

ملزومات بخش فروش

در اين بخش از فروشگاه خرده‌فروشي، به قفسه‌ها، يخچال و فريزر، سيستم دريافت (صندوق)، كيسه در سايزهاي مختلف، چرخ خريد فروشگاهي (چرخ‌دستي) و سبد فروشگاهي، تابلوي ”باز است“ و ”بسته است“، آينه‌هاي نشكن، و سيستم امنيتي و درب‌هاي سكوريت نياز خواهيد داشت. بعلاوه در اين بخش از فروشگاه، علائم تبليغاتي ويژه هر كالا يا هر گروه از كالاها (‍POP)، انواع آويزها و قلاب‌ها، تلويزيون يا صفحه نمايش ديجيتال براي معرفي كالاهاي فروشگاه و تبليغات و اطلاع‌رساني به مشتريان، سيستم پخش استريو براي پخش موسيقي و اطلاع‌رساني صوتي به مشتريان، و در نهايت، كالاهايي كه عرضه مي‌كنيد.

خلاصه كلام

اگر دقيقاً مطمئن نيستيد كه آيا همه آن تجهيزات و ملزوماتي را كه براي فروشگاه‌تان لازم است فراهم كرده‌ايد، بهتر از قبل از افتتاحيه، با شركت‌هاي كه در زمينه طراحي فروشگاه و اجراي سازه‌ها و تأمين تجهيزات فروشگاهي فعاليت دارند مشورت كنيد. بصورت آنلاين يا از طريق تماس با مركز خدمات و اطلاع‌رساني تلفن‌ها مي‌توانيد به اين شركت‌ها و سازمان‌ها دسترسي داشته باشيد. اين شركت‌ها، مديران و تيم‌هاي متخصصي را براي بررسي كسب و كار شما و تجهيزات مورد نياز براي راه‌اندازي و تكميل آن در اختيارتان قرار مي‌دهند تا با اطمينان تا مرحله افتتاح فروشگاه خود قدم برداريد. همچنين مي‌توانيد از اين شركت‌ها درخواست كارشناس متخصص اختصاصي داشته باشيد تا روي صفر تا صد راه‌اندازي فروشگاه شما نظارت داشته باشند، كه البته هزينه آن كمي بالاتر است!

 

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

Category: مقالات بیشتر
Hits: 417

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter