شش روش جذب مشتری و ساختن مشتریان وفادار از آنها - قسمت دوم

شش روش جذب مشتری و ساختن مشتریان وفادار از آنها - قسمت دوم

 

 

 

 

4. شناخت كافي از كالاها

خيلي مهم است كه پرسنل و متصديان فروشگاه، از كالاهايي كه عرضه مي‌كنند شناخت كافي داشته باشند. هيچ چيز بدتر از اين نيست كه در مورد كالاي خاصي از پرسنل فروش فروشگاه سؤال كنيد و او مِن و مِن كند، يا اطلاعات اشتباه به شما بدهد، يا با فرد ديگري تماس بگيرد تا بيايد و به شما توضيح دهد يا شما را آن‌جا بِكارد و برود تا فرد ديگري را خبر كند تا او بيايد و به سؤال شما جواب بدهد يا اين‌كه به شما بگويند برويد روز ديگري بياييد تا فلان كارشناس ما در آن روز اين‌جا باشند و به سؤال‌تان جواب بدهند. اين وضعيت، باعث مي‌شود كه بسياري از مشتريان فروشگاه را ترك كنند و ديگر پشت سرشان را هم نگاه نكنند!

 

5. برخورد صميمانه و دوستانه

بسيار شنيده‌ايم كه مشتريان اعتراض مي‌كنند كه متصدي يا پرسنل فلان فروشگاه، موقع سرويس دادن به مشتري‌ها، خيلي خشك، بي‌ادب و بي‌احساس برخورد مي‌كند. البته كه اين موضوع به كسب و كار، بسيار صدمه مي‌زند. خودتان بهتر مي‌دانيد كه اين‌گونه حرف‌ها خيلي راحت و سريع دهان به دهان مي‌چرخند و وقتي به گوش‌مان مي‌رسند، روي ذهنيتِ ما نسبت به فلان فروشگاه يا كسب و كار تأثير منفي مي‌گذارند، تا حدي كه حتي دل و دماغِ‌ آن را نداريم كه خودمان برويم و خريد از آن فروشگاه را شخصاً تجربه كنيم و بعد در مورد آن قضاوت كنيم. در برخورد با مشتريان، لبخند بزنيد، با آنها صحبت كنيد، اما سعي نكنيد سلطه‌جويانه برخورد كنيد يا نظرتان را به آنها تحميل كنيد. مردم دوست دارند با ديگران صحبت كنند. يك بار به فروشگاهي رفتم و بعد از دو ساعت كه بيرون آمدم، كالايي متفاوت با چيزي كه دو ساعت پيش قصد خريدش را داشتم خريده بودم. در واقع متصدي فروشگاه ذهن من را در جهت بهتري هدايت كرد، در جهت خريدنِ چيزي كه واقعا نياز داشتم و به دردم مي‌خورد. انگار كه او مي‌دانست به چه چيزي نياز داشتم و چه كالايي بهتر از همه مي‌توانست به نياز من پاسخ دهد.

 

6. تبليغات

خيلي مهم است كه كسب و كارتان را در مكان‌هاي مناسب تبليغ كنيد و به مردم بشناسانيد. خيلي كارها مي‌توان انجام داد: بن‌هاي تخفيف، روزنامه، مجله، تلويزيون و راديو، اينترنت، تابلوها و بيلبوردها و بسياري موارد ديگر. دو روز فروش فوق‌العاده بگذاريد و بن‌هاي تخفيف را بين مشتريان توزيع كنيد، و وقتي مشتريان وارد فروشگاه شوند و همه‌ي كالاهاي شما را با قيمت‌هاي مناسب و هميشگي ببينند و مطمئن شوند كه هميشه چنين محصولاتي با چنين قيمت‌هايي در دسترس‌شان خواهد بود، حتي بعد از حراج 2روزه‌تان، باز هم به فروشگاه شما خواهند آمد.

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

حق استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 1182

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش