كيوسك‌هاي خرده فروشي گزينه‌هايي براي ويترين فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي - قسمت اول

خرده فروشی

 

كيوسك‌ها يا دكه‌هاي خرده‌فروشي، گزينه‌هاي پرطرفدار و محبوبي براي ويترين خرده‌فروش‌هايي هستند كه قصد دارند فضايي كم‌هزينه و موقتي براي خرده‌فروشي راه‌اندازي كنند كه پاخور بالايي داشته باشد.

 اين فضاها كه مثل چرخ‌دستي‌هاي كوچك هستند را مي‌توان در مجتمع‌هاي تجاري، هايپرماركت‌ها، مركز خريدها، فرودگاه‌ها، مجتمع‌هايي ورزشي بزرگ يا حتي در فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي ديگر يافت. ضمن اينكه با ورود دستگاه‌هاي پوز سيار به حوزه خرده‌فروشي، شاهد آسان‌تر شدن فعاليت براي اين كيوسك‌ها هستيم.

در بسياري از موارد، تمام پيكره فروشگاه خرده‌فروشي، فقط در يك كيوسك يا دكه خلاصه شده است. در ساير فروشگاه‌ها، اين كيوسك يا دكه، ادامه‌ي فروشگاه اصلي و صرفاً بخشي از آن است و علاوه بر اينكه كالاهاي خاص خود را عرضه مي‌كند، به‌نوعي هم تبليغي براي برند فروشگاه محسوب مي‌شود. بعضي از اين دكه‌هاي خرده‌فروشي، درآمدهاي كلاني دارند. برخي از آنها سالانه بيش از يك ميليون دلار درآمد دارند. سودآوري برخي از آنها به ازاي هر مترمربع از فضايي كه به فروش كالاهايشان اختصاص مي‌دهند بسيار چشمگير و باورنكردني است.

گاهي خرده‌فروش‌ها ترجيح مي‌دهند كه قبل از راه‌اندازي فروشگاه خرده‌فروشي دائمي خود، ابتدا دكه و كيوسك خرده‌فروشي را در فضاي مجتمع‌هاي تجاري و مراكز خريد طبقاتي راه‌اندازي كنند و با اين سبك از خرده‌فروشي آشنا شوند و بازدهي آن را بسنجند. اين نوع كسب‌وكار آزمايشي گاهي مي‌تواند بسيار مناسب باشد چرا كه مي‌توانيد فضاي محدودي را براي مدت محدودي اجاره كنيد و ميزان بازدهي آن منطقه را ارزيابي كنيد تا مطمئن شويد كه آيا در بلندمدت براي شما به‌صرفه است يا نه.

اگر چند ميليون تومان براي ارزيابي منطقه و فضاي مورد نظرتان هزينه كنيد، مي‌توانيد از هزينه‌هاي سرسام‌آوري كه ممكن است در صورت مناسب و سودآور نبودن فضا و منطقه به شما تحميل شود جلوگيري كنيد. چرا كه در صورت سودآور نبودن فضاي انتخابي‌تان، اگر قرارداد بلندمدت تنظيم كرده باشيد، انصراف از ادامه قرارداد مي‌تواند مشمول جرايم و خسارت‌هايي شود. از طرف ديگر، اگر بدون راه‌اندازي دكه و كيوسك، مستقيماً سراغ ويترين دائمي فروشگاهي رفته باشيد و هزينه‌اي هم بابت دكوراسيون و ساخت آن متحمل شده باشيد، در اين صورت، هزينه‌هايتان چند برابر خواهد شد.

ادامه این مقاله را در قسمت بعدی دنبال خواهیم کرد.

 

تهیه و تنظیم : ریتیل ایران

منبع : www.thebalance.com

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

مجموعه: مقالات بیشتر
تعداد بازدید: 62

پروژه ها

فروشگاه تکنولند
رستوران شمشیری
پدیده شاندیز

بلاگ

فروشگاه Alto Rosario
فروشگاه ELEVENPARIS
فروشگاه نایک

اخبار

طراحی دفتر BWM
روانشناسی در بازاریابی
نام تجاری - برندینگ

تماس با ما

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

         کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت رابردومان میباشد.

خبر نامه

طراحی و بهینه سازی توسط نونگار پردازش