slideshow (en)

تکنیک های دیداری بازاریابی و فروش در فروشگاه ها

 تكنيك‌هاي ديداريِ بازاريابي و فروش در فروشگاه‌ها

 

فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي، چيزي بيشتر از يك مُشت كالا كه در محلي در معرض فروش گذاشته شده باشند هستند. خرده‌فروش‌ها به هر دري مي‌زنند كه مشتريان را به داخل فروشگاه‌شان بكشانند و آنها را به خريدنِ كالاهايي كه در ابتدا برنامه‌اي براي خريدشان نداشتند وادار كنند. با استفاده از تكنيك‌هاي بازاريابي و فروشِ ديداري مي‌توانيد باعث شويد كه محصولات خاصي در فروشگاه‌تان بيشتر جلب توجه كنند و هم اين‌كه تصوير جذاب و ماندگارتري از فروشگاه‌تان در زهن مشتري ترسيم كنيد.

 

فضاهاي انتهايي فروشگاه

كالاهاي خاص خود را در فضاهاي انتهايي فروشگاه، روي قفسه‌هاي انتهاي راهروها به صورتي كه رو به راهروهاي اصلي فروشگاه باشند قرار دهيد. اين شكل از نمايش كالاها، باعث مي‌شود كه مشتريان حين گردش در فروشگاه، بيشتر به اين كالاها توجه كنند. يكي از شيوه‌هاي رايج در اين نوع جلب مشتري، استفاده از بازاريابي كالاهاي لازم و ملزوم (تقابلي) است، يعني اين‌كه كالاهايي در كنار هم در معرض ديد مشتري قرار بگيرند كه به هم مرتبط هستند و به فروشِ افزوده منجر مي‌شوند. مثلاً اين‌كه بسته‌هاي ماكاروني را در كنار سسِ ماكاروني قرار دهيم.

 

بازاريابيِ خُرد

با استفاده از اين روش مي‌توانيد كالاي خاصي را در قسمتِ بسيار پيش‌پاافتاده‌اي از قفسه‌هاي يك راهروي بسيار طولاني از فروشگاه‌تان به فروش برسانيد و برايش بازاريابي كنيد. براي اين كار كافي‌ست قفسه‌ي آن بخش خاص از قفسه‌بنديِ راهرو را با رنگ، طراحي و شكل و شمايلي متفاوت و چشمگير بسازيد. مشترياني كه به‌طور گذرا در حال تماشاي قفسه‌ها و كالاها هستند، با مشاهده‌ي اين تغيير محسوس در قفسه‌هاي يكدست و يكنواختِ فروشگاه، كنجكاو شده و روي كالاهاي آن قفسه‌ي متفاوت تمركز بيشتري مي‌كنند.

 

نمايشِ مناسبتيِ كالاها

نوع ديگري از بازاريابي تقابلي اين است كه خرده‌فروش در كنار تِم‌هاي محبوب و در مناسبت‌هاي خاص اقدام به عرضه‌ي كالاها و بازاريابي براي آنها مي‌كند. براي مثال، فروشنده‌اي با چيدن و عرضه‌ي كالاهايش در كنار تابلو ليگ فوتبال، براي كالاهايش محبوبيت ايجاد مي‌كند. به عبارت ديگر، كاري مي‌كند كه با ديدن كالاهاي او، تصوير ليگ فوتبال در ذهن مشتريانش تداعي شود. بعضي‌ها يك گام فراتر مي‌گذارند و با بطري‌ها و ظرف‌هاي نوشابه، زمين فوتبال كوچكي مي‌سازند و در اطراف آن، كالاهاي خود را عرضه و براي آنها بازاريابي و جذب مشتري مي‌كنند.

 

به‌كارگيريِ فناوري در جذب مشتري

فناوري‌هاي نوين مانند تلويزيون‌ها و صفحات هوشمند مسطحِ درون فروشگاهي كمك بسياري به بهبود كيفي و كميِ بازاريابي و معرفي كالاها در فروشگاه‌ها نموده است. با استفاده از اين فناوري‌ها مي‌توانيد علاوه بر معرفي كالاهايتان، در مورد فروش ويژه‌ي كالاهاي خاص خود اطلاع‌رساني كنيد. مي‌توانيد پا را فراتر بگذاريد و كيوسك‌ها و باجه‌هايي را در نظر بگيريد كه مشتريان بتوانند، با حضور در آنها، در ارتباطي متقابل (دو سويه) با كالاها قرار بگيرند و از طريق صفحات هوشمند تبليغاتي، در صورت نياز بتوانند در همان محل كالاي مورد نظرشان را سفارش دهند.

 

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

Category: مقالات بیشتر
Hits: 2113

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter