slideshow (en)

20 راز موفقیت برای کارآفرینان جوان و مشتاق

رازهای موفقیت 


موفق بودن اغلب به اين معني است كه از كساني كه به اهداف خود رسيده‌اند بياموزيم. برای هر کارآفرین، داشتن الگو و راهنما یک شانس و موفقیت عالی محسوب می‌شود اما همه به يك منتور دسترسي ندارند.

اگر شما هنوز راهنماي کسب‌وکار شخصی خود را پیدا نکرده‌اید در این مقاله 20 نکته کاربردی از کارآفرینان جوان و الهام‌بخش برای شما ارائه شده است كه به شما براي شروع كمك می‌كند. 

1) خود را به چالش بكشيد. ریچارد برانسون می‌گوید بزرگ‌ترین انگیزه او این است که خود را به چالش بكشد. او زندگی را مانند یک دوره تحصیل دانشگاهی بلندمدت تصور می‌کند که در آن هر روز چیز‌های جدید بیاموزد. شما نيز می‌توانید! 


2) کاری را انجام دهید که به آن اهمیت می‌دهید. در این مساله هیچ شکی نیست که شروع یک کسب‌وکار زمان زیادی نیاز دارد. استیو جابز عنوان کرده است که تنها راه برای داشتن رضایت از زندگی شخصی و فردی این است که به کاری بپردازید که یقینا به آن ایمان دارید.  


3) ریسک پذیر باشید. ما هرگز نمی‌توانیم شاهد نتیجه و خروجی تلاش‌هایمان باشیم، بدون آنکه شروع به کاری کرده باشیم.  جف بزوس، موسس آمازون بیان کرده است بهتر است این نکته را بدانیم که نباید از شکست احساس پشیمانی کرد ولی واقعا باید از عدم تلاش احساس پشیمانی و شرمساری کنید. 

4) به خود ایمان داشته باشيد. جمله معروف هنری فورد این است؛ «چه شما فکر ‌کنید که می‌توانید کاری را انجام دهید یا نمی‌توانید آن را انجام دهید، دقیقا درست فکر کرده‌اید». وقتی ایمان دارید می‌توانید موفق شوید دقیقا راه‌هایی را برای رسیدن به موفقیت و کنار زدن موانع پیدا خواهید کرد و اگر فکر کنید که نمی‌توانید پس شما صرفا بهانه‌هايي پيدا خواهيد كرد.

 
5) چشم‌انداز داشته باشيد. موسس و مدیرعامل شرکت Tumblr بیان کرده است کارآفرین کسی است که يك چشم‌انداز و آرزوي رسيدن به آن را دارد. درتمام مواقع يك چشم‌انداز واضح و مشخص داشته باشيد. 


6) افراد خوب پیدا کنيد. رید هافمن، بنیان‌گذار لینکدین اشاره کرده است که سریع‌ترین راه برای اینکه خودتان را تغییر دهید این است که به كساني كه پيش‌تر در راهي بوده‌اند كه شما مي‌خواهيد باشيد، متکی شويد. 


7) با ترس‌ها روبه‌رو شوید. غلبه کردن به ترس آسان نیست، اما باید انجام شود. آریانا هافینگتون کارآفرینی صاحب‌نام و نویسنده معروف آمریکایی-یونانی و یکی از بنیان‌گذاران و سردبیر فعلی هافینگتون پست، در این باره می‌گوید: بی‌باکی مانند یک ماهیچه است و هرچه بيشتر كار كند قوي‌تر خواهد بود. 

8) اقدام کنيد.  جهان پر از ایده‌های بزرگ است، اما موفقیت تنها با عملی کردن این ایده‌ها به وجود می‌آید. والت دیسنی گفت که ساده‌ترین راه برای شروع، ترك حرف و آغاز عمل است و به درستی که این برای موفقیت شما لازم است. 


9) زمان. هیچ‌کس بلافاصله به موفقیت نمی‌رسد و همه در آغاز، یک تازه‌کار هستند. همان‌طور که استیو جابز عاقلانه اشاره کرده است: «اگر شما با دقت به همه چیز نگاه کنید، پی می‌برید بسیاری از موفقیت‌های یک‌شبه زمان زيادي طول كشيده است.» از اينكه از زمان در شركت خود سرمايه‌گذاري كنيد، نترسيد. 

10) انرژي خود را مديريت كنيد نه زمان را. انرژي شما نحوه استفاده شما از زمان را محدود مي‌كند، پس هوشمندانه آن را مديريت كنيد. 


11) یک تیم بزرگ بسازيد. هیچ‌کس در یک کسب‌وکار به تنهایی موفق نمی‌شود و حتی کسانی که تنهايي تلاش كرده‌اند به يك تيم بزرگ خواهند باخت. تيم بزرگ خود را تشكيل دهيد تا موفقيت خود را تقويت كنيد. 


12) اشخاص مناسب استخدام كنيد.  هنگامي كه تيم خود را ساختيد، شخصيت‌ها و ارزش‌هاي خود را استخدام كنيد. شما همیشه می‌توانید مهارت‌هایی را به اشخاص آموزش دهید اما شما نمی‌توانید ارزش‌های کسی را متناسب با شرکت خود تغییر دهید و این واقعیت است. 

13) برای افزایش سرمایه خود برنامه‌ریزی کنید. ریچارد هاروک، يك سرمایه‌گذار خطرپذير، این توصیه را برای کارآفرینان آينده دارد و می‌گوید: «افزايش سرمايه هميشه بسيار سخت‌تر از آن چيزي است كه شما مي‌انديشيد و معمولا زمان بيشتري مي‌برد. پس براي آن برنامه داشته باشيد»


14) اهداف خود را بشناسيد. رایان آلیس، یکی از ‌بنيانگذاران iContact اشاره کرده است که هدف نهایی در ذهن شما، هر روز تضمین می‌کند که با کار و تلاش کردن به سمت هدف خود رفته و به آن برسید. هر روز باید اهداف خود را در ذهن مرتب کرده و مدام آنها را به خود یادآور شویم. 


15) از اشتباهات درس بگیرید. بسیاري از کارآفرینان به این اشاره دارند که اشتباهات ما بهترین معلم برای ما هستند.  زمانی که شما از اشتباهات خود درس بگیرید حتی اگر در ابتدا شکست خورده باشید به موفقیت نزدیک‌تر و به سوی آن حرکت می‌کنید. 

16) مشتری خود را بشناسید. دیو توماس، بنیان‌گذار Wendey شناختن مشتري را يكي از سه عامل موفقيت از نظر خود مي‌داند. آنهايي را كه بهتر مي‌توانيد به آنان خدمت دهيد را بشناسيد و سپس شما قادر به ارائه راه‌حل‌هايي كه آنان نياز دارند، خواهيد بود. 


17) از شكايات بياموزيد. بیل گیتس گفته است که ناراضی‌ترین مشتری شما بزرگ‌ترین منبع یادگیری برای شما است. اجازه دهید که مشتریان ناراضی به شما یادآور شوند که حفره‌هاي خدمات شما چيست. 


18) برای پولی که مشتریان می‌دهند از آنها بپرسید.  شما باید به‌طور مستقیم از مشتریان خود بازخورد بگیرید و سپس به آنچه آنها می‌گویند با دقت گوش کنید. 

19) عاقلانه خرج کنید.  وقتی که شما پولی را درکسب‌وکار خود خرج می‌کنید مراقب باشید که این خرج کردن عاقلانه باشد. خرج‌كردن سرمايه‌ها براي كارهاي احمقانه و تمام كردن پول‌ها بسيار ساده است. 


20) صنعت خود را بشناسيد.  تونی هسيه، بنیانگذار زاپوس مي‌گويد: «بازی‌هایی که آنها را نمی‌فهمید انجام ندهید حتی اگر ببینید که افراد زیادی مشغول پول درآوردن از آن هستند. به راستی که درک شما از صنعت، کلیدی برای داشتن موفقیت است.» 


این 20 راهنمایی از كارآفريناني كه پيش‌تر به موفقيت رسيده‌اند، مي‌تواند شما را بسيار ساده‌تر در راه موفقيت قرار دهد. 

 

نویسنده: Sujan Patel


منبع:www.donya-e-eqtesad.com


ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

استفاده از مقاله فوق با ذکر منبع بلامانع است.

Category: مقالات بیشتر
Hits: 1487

projects

Teknoland Stores

تکنولند تیتر   

Read More

Shamshiri Restaurant
Padideh Shandiz

blog

Alto Rosario store
ELEVENPARIS store
Nike+ Run Club

news

BWM Office

 

 

Read More

cantact us

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

         
© 2015 Roberduman.com. All rights reserved

news letter